Ergonomi ve Egzersiz Programı


Çalışanların eklem ve omurga ağrılarına sebep olan ofis ortamlarının olumsuz etkilerini en aza indirgemeyi amaçlayan program, Florence Nightingale Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği İstanbul Skolyoz ve Omurga Cerrahisi Merkezi işbirliği ile ortak proje olarak yürütülüyor.

Çalışanlar, konunun uzmanıyla görüşme imkânına sahip olurken, kurumlar ise iş alanı ergonomisi ve ofis düzenlemesi ile ilgili konularda uzman desteği alabiliyor.

LEAP ergonomi programı kapsamının üç ana öğesi bulunuyor:

İş alanı ergonomisi analizi
Pozisyona özel ofis alanı düzenlemesinden, sandalye ve mouse ergonomisine kadar ofis yaşamını etkileyen her türlü konu, uzman ekibimiz tarafından değerlendirilir.

Ergonomi eğitimleri
Çalışanlar, LEAP ergonomi danışmanlığı aracılığıyla çözüme yönelik, yazılı, görsel çalışmalar ve egzersiz videoları ile kişiye özel eğitim desteği alır. Tedavi gerektiği durumlarda uygun uzmana yönlendirilir. Kuruma özel gerçekleştirilen toplantılar sayesinde uzmanla buluşma eğitimlerine katılabilir.

Kas ve eklem rahatsızlıklarının tıbbi değerlendirmesi ve danışmanlığı
Çalışanlar, kas ve eklemlerde oluşan her türlü ağrı ve şikâyetleri ile ilgili konunun uzmanı doktorlarla görüşme ve bilgilendirilme imkânına sahip olur.

Ergonomi ve Egzersiz Danışmanlığı, Çalışan Destek Programı kapsamındadır.